VÍTE, ŽE? - 35. TÝDEN 2021

Ekologické dny Olomouc už brzy načnou další třicítku. Tradiční festival se letos bude konat už po jednatřicáté. A to ve dnech 8. až 18. září. První část festivalu bude zahájena debatním večerem v Muzeu umění. 

Šest a půl metru na délku, dva a půl na výšku. Hmotnost: 250 kilogramů. To jsou parametry nové sochy, která ozdobila Smetanovy sady v Olomouci. 

Skončila oprava části silnice v Neředínské ulici v Olomouci. Rekonstrukce se dočkal zhruba stopadesátimetrový úsek od křižovatky s třídou Míru po odbočení na Dělnickou ulici. 

Olomouc si v srpnu připomněla významné výročí. Od chvíle, kdy se ve městě otevřely Zemské ústavy, uplynulo přesně 125 let. Šlo o předchůdce dnešní Fakultní nemocnice. 

Měsíc od svého narození se návštěvníkům olomoucké zoo představila další mláďata kosmanů zakrslých. Olomoucká tlupa těchto nejmenších opic na světě se tak aktuálně skládá z chovného páru a osmi mláďat různého věku.

Revitalizace nevyužitých průmyslových areálů, nový stavební zákon nebo i projekty v rámci Aglomerace Olomouc. To byla některá z témat pracovní návštěvy ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové na olomoucké radnici. 

Šestý ročník  divadelního festivalu Olomoucké "nejen" shakespearovské léto pořádané Divadlem Tramtárie navštívilo téměř 3500 diváků. Kulturní akce se konala na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci. 

Letošní Letní etapa Flory Olomouc svou návštěvností překonala rok 2019. Branami výstaviště prošlo téměř 22 tisíc lidí. V pavilonu A na ně čekala hlavní expozice Souznění s přírodou inspirovaná starověkými visutými zahradami královny Semiramis. 

Olomouc si připomněla výročí okupace Československa. Vojska varšavské smlouvy republiky obsadila v noci z 20. na 21. srpna roku 1968. Pietní akce připomínající 53 let staré dramatické okamžiky se odehrála na Žižkově náměstí u vstupu do dnešní Pedagogické fakulty Univerzity Palackého, kde před desítkami let sídlilo vojenské velitelství. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): VITE_2021_09_01

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok