VÍTE, ŽE? - 33. TÝDEN 2021

Do Olomouce se opět vrátili filmaři. Miroslav Krobot si své oblíbené město vybral pro natáčení komedie Šnajdr. Do svého třetího filmu režisér vedle herecké legendy Ivy Janžurové obsadil i řadu dalších zvučných jmen českého filmu. 

Už více než tři sta špatně zaparkovaných aut, která překážela při blokovém čištění evidují od začátku letošního roku strážníci v Olomouci.

Olomouc si připomněla 715 let od vraždy krále Václav III. Posledního přemyslovce na českém trůnu. Jeho památku uctil pietní průvod, který prošel historickým centrem města až k dómu svatého Václava. 

Premiéra hry Tři Sestry, nejslavnějšího díla Antona Pavloviče Čechova, zahájila šestý ročník divadelního festivalu Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto. Ten už tradičně pořádá Divadlo tramtárie. 

Makovice Červeného kostela v Olomouci vydala schránku ukrývající poselství budoucím generacím.  Uvnitř se ukrývaly historické dokumenty, nebo i vzorky dobového tisku z roku 1902, kdy byl kostel otevřen. 

Další dva plácky v Olomouci se dočkaly proměny. Stará asfaltová hřiště v Růžové ulici a na Varšavském náměstí ozdobily barevné vzory a schémata. 

Areál Korunní pevnůstky v Olomouci bude od 20. do 24. srpna patřit pátému ročníku festivalu Moravské divadelní léto. Kulturní akci, kterou pořádá Moravské divadlo Olomouc, zahájí premiéra situační komedie Dokonalá svatba. 

Olomoucký Azylový dům pro ženy a matky s dětmi v Holečkově ulici bude mít už brzy větší kapacitu. Napomůže tomu využití bývalého učňovského střediska, které na budovu navazuje. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_08_18_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok