VÍTE, ŽE? - 31. TÝDEN 2021

Velký úspěch si v těchto dnech připsala zoo na Svatém Kopečku u Olomouce. Vedoucí ošetřovatel tamního zimoviště afrických zvířat Pavel Vidlář si z rukou předsedy Sdružení Česká zoo Jaroslava Svobody převzal ocenění v soutěži Bílý slon o odchov roku. 

Dvacet tisíc korun mohou získat žáci druhých stupňů olomouckých základních škol v soutěži „Vytuň si svou školu!“ Děti si tak budou moci sami vymyslet a v případě, že uspějí, i zrealizovat svůj vlastní projekt na vylepšení školního prostředí nebo místa, které při cestě do nebo ze školy využívají. 

Pevnost poznání letos patří mezi 65 míst v Česku, kam mohou lidé vyrazit se svojí turistickou hrací kartou portálu Objevuj památky a získat tak zvýhodněné vstupné. Možnost k tomu mají až do konce října.

Čáp černý překvapil své chovatele v olomoucké ZOO. Postavil si totiž své hnízdo proti svým zásadám přímo na zemi ve stínu stromů v průchozí voliéře Bábovka. Ze čtyř vajec se úspěšně vylíhla tři mláďata.

Nové očkovací místo se otevřelo minulý týden v olomoucké nákupní galerii Šantovka. Vakcínu tu dostanou zájemci starší šestnácti let. Očkovat se mohou bez předchozí registrace. A to buď vakcínou společností Pfizer Biontech, nebo jednodávkou vakcínou Johnson and Johnson. 

Celkem 279 duhových větrníků ozdobilo ulici 28. října v těsném sousedství Sloupu Nejsvětější Trojice v historickém centru Olomouce. Upevněny jsou na ocelových lankách ve výšce 5,5 metru. Mají tvar květiny. 

Historicky zcela první technické studium nově nabízí uchazečům Univerzita Palackého v Olomouci. Ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava se jí podařilo akreditovat čtyřletý bakalářský studijní program Průmyslový design. 

Práce na obnově vodopádu v Bezručových sadech se blíží do finále. Hotovo by mělo být 13. srpna.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_08_04_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok