VÍTE, ŽE? - 27. TÝDEN 2021

Bezplatně může od 1. července cestovat v olomoucké MHD ten, kdo doprovází dítě mladší tří let. Novinka platí v celé zóně 71. Bezplatné jízdné v únoru schválili městští radní. Od začátku prázdnin tak mohou zdarma po městě cestovat nejen senioři nebo malé děti, ale i lidé, kteří mají dítě do tří let zrovna na starost. Věk dítěte je při přepravní kontrole potřeba prokázat dokladem. 

Fakultní nemocnice Olomouc se v červnu pustila do dalšího rozšiřování dlouhodobě chybějících parkovacích míst ve svém areálu. Během podzimu letošního roku by tak řidiči měli mít k dispozici dalších 87 míst k stání. Z toho 63 díky rozšíření stávajícího parkoviště pod Dětskou klinikou a 24 míst u ubytoven pro zaměstnance. Už v květnu pak nemocnice dokončila další velkou stavební akci. Zajištění opěrné stěny v Albertově ulici za skoro tři miliony korun.

Tornádo na jižní Moravě vzbudilo mezi lidmi vlnu solidarity. Do poničené obce Hrušky tak zamířila i nejvýkonnější elektrocentrála, kterou má k dispozici město Olomouc. Do zasažené oblasti postupně míří i finanční pomoc z celého Česka. Třeba Moravská filharmonie se na pomoc lidem na jižní Moravě rozhodla věnovat výtěžek vstupného ze svého koncertu. Celkem více než 106 tisíc korun.

Skončil školní rok a začaly hlavní letní prázdniny. Uplynulé měsíce byly náročnější nejen pro učitele ale i pro děti a jejich rodiče. A to kvůli distanční výuce během koronavirové pandemie. Vysvědčení se v poslední červnový den předávala i v základní škole Komenium. Nejstarší žáci si jej převzali ve freskovém sále. 

Turisté i obyvatelé města si mohou Olomouc nově opět prohlédnout i z věže gotického kostela svatého Mořice. Práce na obnově 46 metrů vysoké dominantě hanácké metropole skončily letos v květnu. 

Historická budova Moravského divadla v Olomouci se během letních prázdnin dočká významné opravy. Práce začaly minulý týden a týkají se střechy.

Součástí majetku základní školy Komenium v Olomouci byla dlouhá desetiletí. Obdobně jako zdejší freskový sál byla ale poškozena a znehodnocena dodatečnými amatérskými úpravami. Teď se busta učitele národů Jana Amose Komenského do školy vrátila. Čestné místo získala hned ve vstupu do budovy.

Hřiště v areálech olomouckých škol budou v době hlavních letních prázdnin dětem i dalším zájemcům o sportování otevřena i během dopoledne. Rozpis provozu jednotlivých sportovišť je zveřejněn na webu města. 

Na novou atrakci láká návštěvníky olomoucký aquapark. V sobotu se v jeho areálu otevřel nový 3D Aktivity park.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_07_07_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok