VÍTE, ŽE? - 46. TÝDEN 2020

VÍTE, ŽE? - 46. TÝDEN 2020

Příjemné klubové prostory a místnost s dostatečnou kapacitou pro přednášky nebo výstavy. To nově nabízí Centrum pro seniory v Pavelčákově ulici v Olomouci. Zázemí v něm našel klub seniorů, který dříve sídlil v Javořičské ulici.

Konání tradičních vánočních trhů v centru Olomouce je zatím nejisté. Ohrozit je může nepříznivá pandemická situace. O vánoční strom na náměstí by ale Olomoučané letos přijít neměli.

Pandemie koronaviru se promítla i do letošní připomínky památky zesnulých. Hřbitovy mohli lidé navštívit i během nouzového stavu. Řada lidí tak ale raději učinila mimo dušičkový víkend.

Vůbec první chytré veřejné toalety v Olomouci budou umístěny v Čechových sadech. Svým návštěvníkům poskytnou kvalitní zázemí i vybavení. Dovnitř se lidé dostanou pouze elektronicky prostřednictvím mobilního telefonu nebo platební karty.

Rychlejší i plynulejší dopravu na olomoucké Foerstrově ulici by už brzy mělo umožnit chytré propojení tamních křižovatek. První část město Olomouc začalo budovat už v srpnu na křižovatce ulic Foerstrova a Pražská.

Olomoucký dopravní podnik ročně přepraví téměř 56 milionů cestujících. Část z nich budou už brzy vozit nové autobusy.

Unikátní metodu opravy silnic vyzkoušelo ŘSD na Foersterově ulici v Olomouci. Výtluky tu v minulém týdnu opravovalo mikrovlnné záření.

Olomoucká Charita ve spolupráci s městem a se skauty obnovila službu zajišťování nákupů pro seniory a lidi v karanténě. Dostupná je na celém území města a jeho městských částí.

Cestujícím v Olomouci začaly sloužit dvě nové zastávky v Pavelkově ulici. Využívat je budou především zaměstnanci firem v okolí. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2020_11_11_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok