PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 24. TÝDEN 2020

Už za par let by Olomouc a Břeclav mohla propojit tolik žádaná dálnice D55. Její stavba by měla zároveň ulevit obcím na přetíženém silničním úseku Olomouc - Přerov.

Náročný týden za sebou mají hasiči a řada obyvatel nejen našeho kraje. Českem se totiž v noci z neděle na pondělí prohnalo několik silných bouřek. Ty po sobě zanechaly velké škody na majetku. Nejhůře situace vypadala na Šumpersku a Uničovsku. 

Dvě frekventované komunikace v Prostějově, v ulicích Vrahovická a Wolkerova, opraví ve spolupráci s městem jejich vlastník Olomoucký kraj. Půjde o komplexní rekonstrukce obou komunikací.

Patnáct učitelů a školských pracovníků získalo ocenění Pedagog Olomouckého kraje za rok 2020. Akce se konala už desátým rokem. Jen letos nemohla kvůli koronaviru proběhnout ke Dni učitelů, ale až koncem května. 

Olomoucký kraj představil první návrhy expertního týmu, který sestavil, s cílem oživit ekonomiku v regionu po koronavirové krizi. 

V Javorníku na Jesenicku, u hranic s Polskem, byla slavnostně otevřena nová služebna Policie České republiky. V odlehlém kraji na ni dlouho čekali, byla zde totiž zrušena a nyní se ji podařilo obnovit. 

Kontrola stavu obydlí, zejména statiky budovy. Dále také rozvodů energií a kanalizací. Likvidace kontaminovaných potravin a uhynulého zvířectva. To jsou jen některé kroky, které čekají obyvatele povodní zasažených obcí v regionu. Hasiči při této příležitosti na svém webu zveřejnili seznam doporučení, jak se s následky živelní pohromy vypořádat pokud možno co nejúčinněji.

Sbírku na pomoc obyvatelům Uničovska, kteří se vypořádávají s následky povodně, spustila Arcidiecézní charita Olomouc. Lidé mohou peníze přispívat na účet, který je uveden je na webu organizace. Svou sbírku spustila i humanitární organizace ADRA. Do té lze přispívat mimo jiné i prostřednictvím DMS. Vypsání další mimořádné veřejné sbírky organizované hejtmanstvím také schválili krajští radní. 

Krajský úřad zamítl všechna odvolání proti územnímu rozhodnutí pro dostavbu posledního chybějícího úseku D1 mezi Říkovicemi a Přerovem. S námitkami neuspěla organizace Děti země, dvě sdružení, ani další fyzické osoby. Příprava stavby tak může dál pokračovat. 

Bývalý armádní dům v Čechově ulici v Přerově už nepatří městu. Magistrát téměř dvacet let opuštěnou budovu prodal soukromé společnosti. Ta chce v nemovitosti vybudovat byty a obchody. Rekonstrukce má začít příští rok na jaře.

Hospodaření s energiemi v budovách Olomouckého kraje a jeho příspěvkových organizací prověřovala v únoru a březnu nezávislá agentura. Takzvaný energetický audit ukázal že systém je nastaven účinně a v souladu s normou. 

Dobrovolní hasiči v Zábřehu získali nové velitelské auto. Investice městský rozpočet přišla na zhruba jeden milion korun.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_2020_06_12_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok