PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 18. TÝDEN 2020

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 18. TÝDEN 2020

Téměř 22 milionů korun chce letos investovat Olomoucký kraj do podpory výstavby cyklostezek. To je víc než loni, kdy se také podařilo realizovat několik důležitých projektů v oblasti cyklodopravy.

Olomouc, Litovel, Uničov. Tři města v Olomouckém kraji kde se testovalo v rámci studie kolektivní imunity na koronavirus. U dobrovolníků kteří se přihlásili. Podmínkou bylo, že nesmí mít žádné příznaky respiračního onemocnění. 

Celkem šest měst letos požádalo Olomoucký kraj o dotace na výstavbu nebo obnovu dětských dopravních hřišť. Hejtmanství mezi ně rozdělí přes 3,5 milionu korun. 

Inovační centrum Olomouckého kraje, dříve OK4 inovace, chce v Přerově a Prostějově zřídit svoje pobočky. S cílem rozvíjet nové výzkumné a výrobní postupy a zavádět do praxe moderní technologie. 

Nemocnice v Prostějově, Přerově a ve Šternberku postupně obnovily provoz ve všech svých ambulancích. Reagují tak na zmírnění mimořádných opatření ministerstvem zdravotnictví. 

O 43 miliónů korun zlevní v následujících dvou letech dodávky energií pro hejtmanství a jeho příspěvkové organizace.

Krajský úřad v Olomouci zrušil dočasné omezení provozní doby v souvislosti s koronavirem. Na hejtmanství mohou lidé chodit opět v časech, na které byli zvyklí. Tedy v každý pracovní den od osmi hodin ráno. Dodržovat ale musí mimořádná hygienická opatření.

Padesát ochranných štítů obdrží dětské domovy a výchovné ústavy v kraji. Věnovala jim je Střední průmyslová škola strojnická v Olomouci. Škola začala s výrobou držáků štítů na 3D tiskárnách. 

Zámecký park v Čechách pod Kosířem se opět otevřel veřejnosti. Informovalo o tom Vlastivědné muzeum v Olomouci, pod které památka spadá. Samotný zámek by první návštěvníky měl podle aktuálních plánů přivítat opět 25. května. O něco dříve by se lidé měli opět podívat do samotného Vlastivědného muzea. Jedna z nejnavštěvovanějších kulturních institucí v kraji se má otevřít 12. května. 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_2020_05_01_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok