VÍTE, ŽE? - 16. TÝDEN 2020

VÍTE, ŽE? - 16. TÝDEN 2020

Demolicí důležitého mostu přes Moravu na Masarykově třídě začala další část stavby protipovodňových opatření v centru Olomouce. Až v tomto místě práce skončí, bude koryto řeky širší o více než 13 metrů. Celá oblast by pak měla být schopna odolat i 350leté povodni. 

Dostatečná zásoba krve je důležitá i v současné mimořádné době. Olomoucká fakultní nemocnice proto vyzvala její dárce, aby se nebáli a životodárnou tekutinu přišli darovat. Odběr probíhá podle přísných pravidel. 

Živě na facebooku a také na webu vysílala minulý týden Mimořádný velikonoční koncert Moravská filharmonie Olomouc. Na programu byla kantáta Stabat Mater italského barokního skladatele Pergolesiho. 

Zastupitelé města Olomouce poprvé v historii zasedali na dálku. K jejich jednání i hlasování jim postačily počítače, tablety a mobily. 

Moravské divadlo odložilo oslavy stého výročí vzniku stálé české divadelní scény v Olomouci. Činohra měla původně zavítat do několika měst v kraji. Na výstavišti Flora v Olomouci pak měla v létě také v rámci oslav vyrůst prozatímní scéna. Oba plány divadlo ale kvůli situaci s koronavirem odložilo až na příští rok. 

Poprvé po šedesáti letech se v Olomouci nebude konat jarní výstava Flora. Výstaviště kvůli mimořádným opatřením zrušilo všechny akce pro měsíc březen a duben. Organizátoři se ale o to víc věnují přípravám na letní etapu výstavy Flora. Ta by se v Olomouci měla konat ve druhé polovině srpna.

Rovných dvě stě dětí přišlo letos v březnu na svět v porodnici Fakultní nemocnice v Olomouci. Miminek bylo proti stejnému období loni o devatenáct víc.

Projekty zaměřené na boj s koronavirem, nebo ty které budou řešit následky jeho šíření mohou podpořit evropské peníze z programu Olomoucké aglomerace. 

V neděli 5. dubna krátce před západem slunce se nad Letištěm Leoše Janáčka v Mošnově stáčí nákladní letadlo z Uzbekistánu a připravuje se na přistání. Zhruba po půl hodině dosedá na zem a roluje k místu vyložení. Na palubě byla důležitá zásilka z Číny pro město Olomouc. Zhruba 100 tisíc respirátorů a 200 tisíc jednorázových roušek. 
 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2020_04_15_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok