VÍTE, ŽE? - 50. TÝDEN 2019

VÍTE, ŽE? - 50. TÝDEN 2019

Nejslavnější keramická soška v Česku - Věstonická Venuše - na konci listopadu dorazila do Olomouce. Ve Vlastivědném muzeu, kde byla až do 8. prosince vystavena se těšila mimořádné pozornosti návštěvníků. Za necelé dva týdny si ji prohlédlo zhruba 20 tisíc lidí. 

Niki Lauda byl jedním z nejlepších a nejrychlejších závodníků minulého století. Mistrem světa ve formuli jedna se stal celkem třikrát. Nejen jeho veleúspěšnou sportovní kariéru ale také Laudův vztah k ženám přibližuje nová inscenace olomouckého Divadla Tramtárie. 

Tramvaj označená číslem 122, která v létě začala samovolně couvat, byla opět uvedena do běžného provozu. Ve svém prohlášení o tom informoval Dopravní podnik města Olomouce.

Poprvé ho namíchali v Indii, kde mu dodnes přezdívají Panču. V 17. století se díky angličanům rozšířil do Evropy. Punč je typickým nápojem Vánoc. V Olomouci je jeho pití často spojeno s dobročinností. 

Olomouc navštívil český velvyslanec v Budapešti Tibor Bial. S vedením radnice jednal o chystaných společných aktivitách Olomouce s partnerskými městy v zemích visegrádské čtyřky. 

Teploty začaly znovu klesat pod bod mrazu. Lidé bez domova proto stále častěji hledají útočiště v nízkoprahovém centru olomoucké Charity. Kde bydlet nemá jen v Olomouci aktuálně zhruba 600 lidí. Nízkoprahové denní centrum navštěvuje až tisíc klientů, a to nejen z Olomouce ale i blízkého okolí. To kvůli zimě prodloužilo svůj provoz. 

Krásných sto let oslavila paní Jarmila Drábková z Olomouce. Od roku 2008 žije v domově pro seniory ve Chvalkovicích, a je zároveň i jeho nejstarší obyvatelkou. 

Pavlínka a Hasilka - takové přezdívky dostaly dva nové automobily, které si v pátek od olomoucké radnice převzali dobrovolní hasiči z Droždína a Holice. 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok